דם, יזע ועלי סלרי
    

קיפניס מביא את מקורותיו של המשקה שהוא חצי ארוחה וחצי אפשרות לחפף באיכות הוודקה: הבלאדי מרי, קווים לדמותה המדממת
הנרי השמיני היה בחור שמן ומזוקן, לא בדיוק הבחירה הראשונה של המפרסמים לקמפיין של אופנה תחתונה, למשל. אבל למרות זאת, ולמרות שנהג ללבוש בגדים שדומים למפות שולחן בסלון של פולניה מזדקנת ולחבוש כובעים מוזרים, להנרי השמיני היתה הצלחה לא נורמלית עם נשים: שש מהן אפילו בילו לצידו כגברות הראשונות של הממלכה המאוחדת. עם הראשונה, קתרינה ( או קת'רין, או קיית', תלוי אם אתם ספרדים אן אשכנזים) מארגון, הנרי התחתן רק בשביל הכסף, שזה אולי מוזר כשאתה מלך אנגליה, אבל לא-מפתיע בהתחשב בעובדה שהורי הכלה, פרדיננד ואיזבלה, החזיקו בערך ב-80% מהזהב בעולם.

בקיצור, חיי הנישואין של הנרי וקיית' לא האריכו ימים, וועדת-החריגים של האפיפיור ברומא, שאליה פנה הנרי כדי לקבל אישור להתגרש, החשיבה זהב ספרדי יותר מחרמנות אנגלית בריאה, וסירבה לאשר את הגרושין. מאחר שהנרי היה מסוג הגיבורים שאינם יכולים לכבוש את יצרם, הוא נשא לאשה את אן בולין, ומאוחר יותר אף טרח להפריד בין גופה הנאה של קיית' הארגונית לבין ראשה.

אחרי שהנרי השמיני השיב את נשמתו לבורא, עלתה על כס המלוכה המלכה מרי, קתולית אדוקה שלקחה את הצד של קיית' המנוחה בויכוח התיאולוגי משפחתי בין הנרי, מייסד הכנסיה האנגליקנית, לבין הוותיקן - שכזכור התנגד בזמנו להרחבת המשפחה. כדי להוכיח שגם הקתולים יודעים לשחק התקפה כשהם מאוד רוצים, דאגה מרי לכך שאנשי דת פרוטסטנטים, אנגליקנים וסתם מי שנקלע בטעות לויכוח, ייפטרו מייסורי העולם הזה טרם זמנם. משום כך כינוה נתיניה בשם המחייב "מרי העקובה מדם" או בלעז "בלאדי מרי". עד כאן ההיסטוריה - ועכשיו לפרקטיקה:

קחו כוס קוקטייל גבוהה, או כוס גבוהה שמשמשת לשתיה קלה, ושפכו פנימה מידה אחת של וודקה טובה, 2 טיפות טבסקו, 4 טיפות רוטב וורצ'סטר (או - מה שיכול להיות טוב בהרבה - כפית גדושה של חזרת לבנה טובה וחריפה), מעט מלח, פלפל, הוסיפו 2-3 קוביות קרח ומלאו עד תום ההליכים במיץ עגבניות טרי. את כל התערובת המדממת הזאת בחשו בעזרת מקל סלרי הפוך (עם העלים למטה, כדי שטעם הסלרי יתערבב טוב יותר במשקה).

מזגו לעצמכם והגישו כוס גם לאשה שאתכם, תוך כדי שאתם מזכירים לה מה קרה פעם לנשים שלא פרגנו לרצון של בעליהם להתחדש באישה נוספת. קרוב לוודאי שתקבלו תזכורת לכך שאינכם מלכי אנגליה, אבל אחרי כמה כוסות בריאות (תרתי משמע) של בלאדי-מרי, תוכלו לחיות עם העובדה הזאת (כמו גם עם הגברת השיכורה שאיתכם) בשלום.