סלולרי לשטחי יהודה מכבי
    

בטח ראיתם כבר את הפרסומת לנוקיה 5140, ה"טלפון שטח" החדש. כתבנו בדק אותו, והגיע למסקנה שבכותרת
על המסך עוד מהלך כדורגל ישראלי, שנראה לעיניים אירופיות כמו כל משחק כדורגל בעולם – רק בהילוך איטי. בפס הקול נשמע שדרן מוכה טחורים כלשהו כשהוא מנסה להכניס התלהבות מלאכותית, כמו זונה באלבניה שמזייפת אנחה כדי שהאיכר הבא בתור יוכל לשלם לה שני זלוטי. ואז מופיעה פרסומת מהירה בתחתית המסך, המספרת על טלפון סלולרי לשטח, מלווה בנתזי בוץ. לפי הדאווין של המכשיר, זהו כנראה הסלולרי הגברי ביותר שיש.

וכמו שנהגו לומר ב"דבר", העיתון ז"ל מיסודו של ברל כצנלסון: הכצעקתה? בנוגע לצעקות שלה, כמו שאתם כבר אמורים לדעת, הכל תלוי ביכולת התנופה שלכם ובתנע הטבעי. בנוגע למכשיר, המצב קצת לא ברור. אני משחק איתו כבר יומיים, ולמרות שהשורה התחתונה אומרת שזה יופי של סלולרי, עוד לא ברור עד כמה הוא באמת חיוני לאינדיאנה ג'ונסים שבינינו.

אחסוך לכם את הניתוח והפירוט הטכנולוגי: זה מכשיר מסדרה 45 של נוקיה, וכמו האחרים בסדרה (למשל ה-6230 המשובח והאלגנטי) הוא מספק את הסחורה הבסיסית: יש לו מצלמה קטנה באיכות 3. פיקסל, יש לו תפריטים נחמדים, יש לו כל מיני קונצים אלגנטיים מקובלים כמו יישומי גלישה והודעות מתוחכמות – ואת הממשק הטוב בעולם הסלולרי, לדעתי, זה של הפינים החביבים מנוקיה. הוא "טרי בנד", מה שאומר שלקוחות אורנג' וסלקום יכולים להשתמש בו כמעט בכל העולם.

ויש לו כמה קונצים שייחודיים רק לו. נתחיל בעיצוב – הוא מצופה גומי בחלקים מסוימים, ואחרים בנויים עם מעטפת חיצונית נוספת ומוקשחת, מה שהופך אותו, לדברי היצרנים, לעמיד בנפילות, חבטות ונתזי מים בהשוואה לכל טלפון אחר. למרות זרקתי אותו מגובה הראש בלי שנראה עליו סימן, אני לא יודע עד כמה המעטפת החיצונית המוקשחת באמת עוזרת – כידוע, יש לא מעט פלאפונים ששורדים נפילות קלות. מה שכן – העיצוב שלו פשוט מכריז, כמו ג'יפים מפונפנים של כוסיות מיהודה המכבי "תראו כמה שאני קשוח". כמו שיודע כל מי שהסתבך פעם במכות, זה לא בהכרח אומר שהוא כזה.

קונצים אחרים מובנים במכשיר: יש לו מצפן, אפשר להוסיף לו פאנל GPS, יש לו פלס, פנס ולתפס הפעולה המצורף אליו מצורפות זכוכית מגדלת ומשרוקית. כלומר, תיאורטית, זה הסלולרי של מגייוור. אבל כמו המצלמה שלו, זה לא דבר שמישהו מקצוען ישתמש בו בשטח – אבל כצעצוע נאה לעין, חצי שימושי בפועל, הוא עושה את העבודה.