לרדת לקרפדה!
    

אחת הדרכים החוקיות והפשוטות להתמסטל היא לא לקנות חגיגת – אלא ללקק קרפדה. הכוונה לא למכוערת של החבר'ה, אלא לאחת אמיתית. קראו ולמדו
במסגרת הניסיון לעבור את סיום תקופת החגים ותחילת החורף בשלום, אבל גם מכיוון שאנחנו שמחים על האישור שקיבלנו, שמאפשר לנו לשאת עד חמישה כדורי אקסטזי בלי שזה ייחשב לסחר. שלא לדבר על כך שבשל חוסר הרצון של השלטונות להסתבך עם התימנים השלטונות מאפשרים לכם לקנות חגיגת בצורה חוקית בכל פיצוציה, יצאנו לחפש סמים ברשת האינטרנט. לא, אל תפתחו ציפיות, אנחנו לא הולכים לתת לכם רשימת "דפי זהב" של אתרים דרכם אפשר לקנות סמים, אלא רק למצוא קצת מידע מועיל עליהם ברשת (וחוץ מזה, עם כל ההערכה לאישיות ולמחשוף, אנחנו נראים לכם, אודטה?).

אז כן, רצינו. רצינו לספר לכם על דור הסייבר פאנק, על טכנולוגיה וסמים, ישנים ומתוחכמים, על פיתוחים חדשניים ומעברי מידע בין מגדלים, סוחרים ומעשנים. התוכניות היו מצוינות, אבל אז נתקלנו בקרפדות.

הכל כמובן מתחיל בהולנד: בעלי חנויות בעלי חיים הוזהרו לשים לב לגניבות של "קרפדות קנים" דרום אמריקניות על ידי מכורים לסמים. מסתבר שהזן הזה של קרפדות, הקרוי Bufo marinus , מאפשר הזיות חזקות יותר מ-LSD, ולבטח זולות יותר. כמובן, אין לנו גם ספק שהעובדה שחנויות חיות המחמד בהולנד מחזיקות אותה נובעת מנטייתם של הילדים ההולנדים לגדל קרפדות כדרך ללמוד על הטבע.

מסתבר שהקרפדה, כאשר היא מאוימת – כלומר, צריך להפחיד אותה קצת או לשים אותה מול הטלוויזיה המשדרת את לימור לבנת - מפרישה מבלוטות הנמצאות מאחורי העיניים נוזל, הגורם להזיות קשות כאשר מלקקים אותו. הרופאים מזהירים כי הליקוק יכול לגרום לשיתוק, בליעת לשון ואף למוות, אבל הרי לא זה מה שיעצור אותנו בדרך אל האושר.


באתר המוקדש לקרפדה ולפועלה התרבותי, תוכלו למצוא וידויים של אנשים שעברו את החוויה, תמונות מחליבת הבוקר של הקרפדה ואפילו ציטוט משיקספיר על סגולותיה של הצפרדע. לפני שתתחילו לרדת לכל הכוניפות והקוביבות בסביבה שלכם, תעשו לעצמכם טובה (וגם תשפרו את האנגלית, אין עלינו בחינוך!) ותקראו גם את התנ"ך של הקרפדות, שהוא בעצם "כל מה שרצית לדעת על הקרפדה, אבל היית מסטול מדי בשביל לשאול". האתר, אגב, טוען כי קרפדת המדבר הסונורי היא קרפדה טובה יותר להזיות מאשר הקרפדה הדרום אמריקאית. לא התווכחנו.