התגלתה מסעדת צלעות טובה יותר מדה-קלוס!
    

חודש אמסטרדם: נשבר לכם מלאכול צלעות טובות עם כל המגעילים שהיו אתכם בטיסה של אל-על? יש תחליף מעולה
בשבוע שעבר התקיימה ארוחה חגיגית של מערכת הניוזלטר בדה-קלוס באמסטרדם (אתם זוכרים, סיפרנו לכם עליו לפני שבועיים). נכחו הח"מ, קיפניס, אשתו של קיפניס והקולר של קיפניס. כטוב ליבנו באוכל ומשקה תהינו מדוע הגב' קיפניס, שנשארה המבוגר הפיכח והאחראי במקום, מוטרדת ממשהו.
נו, ברור למה. ישר ממולה ישבו ארבעה אידיוטים ישראליים שהפריעו ועשו רעש לאורך כל הטיסה של אל על באותו בוקר. מבט קצר מסביב ואני גיליתי מישהו שהיה איתי בגרעין, וקיפניס גילה עוד מישהו שהוא חייב לו כסף מפעם, וזרק עליו צלע.

בקיצור, הבעיה ברורה: דה-קלוס הוא מקום עממי וחביב, עם בירה מצוינת ובשר עוד יותר מצוין, אבל לא משנה כמה הוצאת קודם בקופי-שופס – הוא לא מאפשר לך את ההרגשה של חו"ל. יותר מדי ישראלים, פחות מדי סבבה.

ציירת ישראלית ותיקה שחיה עשרות שנים בעיר גילתה לי שכבר שנים שהיא לא שולחת את ידידיה הישראליים הבאים לבקר לדה-קלוס. למה להם לסבול. יש מסעדה לא פחות טובה, אפילו טיפה יותר זולה, שאפשר ללכת אליה אם בא לכם לאכול צלעות.

אחרי ישיבה ארוכה בשירותים עם הגליון החדש של בלייזר שהועבר אלי בפד-אקס, ולמרות הכבדות שנמסכה באיברים עקב כמות הכולסטרול שזרמה בדם, יצאתי עבורכם, רק עבורכם, לחקור את המקום.

מה אומר ומה אדבר – ישועת השם כהרף עין. זו אכן מסעדה נחמדה, קטנטנה, שיורדים אליה במדרגות לתוך אולם מוארך, ובתפריטה נמצא מיני בשרים, פנקייקים (מתוקים ובשריים) ואף מרקים טובים. והצלעות עצמן? למרות שהן לא מוגשות מעושנות כדרך דה-קלוס, הרי שמנת הצלעות החריפות, עם הרוטב האדמדם והעסיסיות הבלתי מתפשרת, טובה יותר ממנות הבשר של דה-קלוס. כן, בדיוק ככה. וגם זולה יותר בשני יורו.

כאן, כמובן, מגיע פירוט כתובת המקום, שעות הפתיחה וכו'. ואת זה באמת התכוונו לתת. אבל זכר פניהם המכורכמים של הקיפניסים בדה-קלוס, אל מול כל טיסת אל-על שלהם מהבוקר, גרם לנו להתחרט. לא נספר לכם איפה זה, רק ניתן שני רמזים, ותסתדרו לבד. האחד הוא התמונה המצורפת, והשני – נו, חברים, זה לא כזה מסובך למצוא: המסעדה נמצאת על גדת התעלה.