ספר שאתה צריך לקרוא: "לראות בחושך", מאת אהוד אשרי
    

ספר המתח החדש של אהוד אשרי לא רק מותח – הוא גם מתאר יפה את המצב המעצבן הזה, בו מישהי לוקחת לך את הלב ועושה איתו רונדלים
אהוד אשרי, לשעבר עורך מוסף הארץ, כותב ספרי מתח שדווקא לא מתכופפים, והאחרון שבהם משובח במיוחד. הגיבור של "לראות בחושך" (הוצאת כתר, כשבעים ומשהו שקלים יותר מדי – לא בגלל הספר הזה, אלא בגלל שהמחירים של הספרים ממש מוגזמים) הוא יריב טוב, עיתונאי שהיה מין סוג של יאיר לפיד חביב והפך, בהשפעת אשתו הסמולנית המסוכנת לסוג של גדעון לוי, הכותב ועוסק כל היום במצוקת הפלסטינים, ומעורר התנגדות לא מעטה בקרב תומכי הימין.

בוקר אחד הוא מגיע למערכת, פותח חבילה שהגיעה אליו – שמתפוצצת לו בפנים. הספר מתחיל כשהוא במחלקת העיניים, עדיין אינו יודע האם יוכל לראות – ומי, לעזאזל, מכל מי שלא אוהבים אותו, החליט לפוצץ לו את הפנים.

לא נטריד אתכם בעלילה הבלשית – זה לא הוגן לגלות, אם כי נציין רק שאנחנו גילינו את האשם בערך פרק לפני שאשרי סיפר זאת לקוראים. טוב, הם קוראים הארץ. אין גם זיונים כמעט, בהשוואה לספריו הקודמים של אשרי, אבל יש שם תיאור מדויק למדי של המצב שכולנו מכירים, אם כי מכחישים: מה שהוא ההיפך מדוגי – כשאשה לוקחת לך את הלב, ומתוך בחירה אישית ועצמית אתה בוחר להשתעבד לה. בנגיעות קטנות אשרי מתאר איך אחלה גבר מכל סיבה שהיא מרשה לעצמו להפוך לסמרטוט – וגם לפי הספר, כמו בחיים, כנראה שצריך לעבור דרך שם כדי להיות גבר שלם.