ספר שאתה צריך לקרוא – "מתים להתפרסם", מאת בן אלטון
    

אם מצאתם את עצמכם מקללים את גיבורי "פרויקט Y" בטלוויזיה, אתם חייבים לקרוא את הספר השנון והמענג הזה: רצח בתוכנית ריאליטי יכול להיות הדבר הכי טוב שקורה לה
בן אלטון, סטנדאפיסט, תסריטאי וסופר, הוא אחד השנונים והמהירים שבכותבי הממלכה המאוחדת: ובקיצור, תותח בריטי אמיתי. אדם שיכול ליצור תרבות להמונים שתתבסס על המכנה המשותף הנמוך והאהוב ביותר, ועדיין תרגיש ותיראה כמו קלאסיקה בהתהוות. בעבר הוא הנחה את הגרסה הבריטית של "מוצ"ש בשידור חי" ויצר, בין היתר, את סידרת הקומדיה המופתית "עלילות הפתן השחור" עם רואן אטקינסון. על בסיס ספרו "פופקורן", המטפל בכפפות ברזל עטויות בניטים בקולנוע של טראנטינו ובמעריצים שלו, יוצר בימים אלו הבמאי רידלי סקוט (נו, אתם יודעים, "בלייד ראנר") סרט קולנוע.

העלילה? מענגת בטירוף. עשרה צעירים בריטים אימבציליים משהו, חטובים וריקניים, נסגרים בוילה אחת לצורך צילומי "מעצר בית", תוכנית ריאליטי הזויה ש"פרויקט Y" הישראלי היה מת לחצי מהתקציב שלה. בעוד הנוכחים עסוקים בזיוני שכל רוחניים, והצופים עסוקים בשאלה מתי כבר יהיו זיונים, מתרחשת דרמה אמיתית: אחת המשתתפות, הפופולרית ביותר, נרצחת באכזריות. לעיני המצלמות. ואף אחד – אבל אף אחד – לא יודע מי עשה את זה. כולם חשודים.

החוקר הראשי הוא מפקח משטרה בריטי יבשושי עם מטאטא בישבן בשם קולדריג', והוא מנהל את החקירה לאט תוך הבעת אי-נחת גמורה מעולמם הדלוח של הצעירים שסביבו. לא נהרוס את העלילה – מה גם שהיא לא העיקר: יש ספרים שקוראים רק כדי לראות איך הם כתובים, להיאנח למה אני/אצלנו/מישהו לא כותבים ככה, ולקוות שהספר, לעזאזל, לא ייגמר. בחגים ובחמסינים שעוד נותרו, ואל מול טלוויזיה שמשדרת את הזווית הישרא-פרח'ית לתוכנית כמו "מעצר בית" שבספר, הספר הזה הוא המתנה הטובה ביותר שתוכלו לתת לכבוד החג.