גדי בחלב אימו, וחזיר באבי אביו
    

חודש אמסטרדם: הבשר הטוב ביותר בעיר נמצב במקום מלא ישראלים. אז קחו כדור נגד בחילת-ישראלים-בחו"ל, ולכו לקפה דה קלוס
אין מה לסמוך על ההולנדים בכל הנוגע לאוכל. עם החנוונים החביב הזה מאושר על היות האנגלים חלק מאירופה – ככה הם לא יוצאים הכי דפקטים קולינרית. יש הרינג בדוכני הרחוב, איתם נוהגים האמסטרדמים לשמן את גלגלי אופניהם. יש מסעדות אינדונזיות בכל פינה, רק שבינינו, לקחת אוכל תאילנדי וסיני ולשפוך עליו רוטב בוטנים גם אתם יכולים. וההוכחה החותכת לנכותם הקולינרית של ההולנדים: מאכל הרחוב הפופולרי ביותר אצלם אחרי צ'יפס עם מיונז (ורוטב בוטנים!), כפי הנראה, הוא פלאפל. "צמחוני! בריא!" כתוב על הדוכנים השונים שפתחו אחינו בני ישראל בעיר הקרה והמעטירה, והפראיירים טוחנים את מעודד הגאזים הישראלי בכל פה.

הישראלים עצמם, כשהם מגיעים לאמסטרדם, מעדיפים את קפה דה קלוס, מסעדת צלעות ובשרים הנחשבת לאחת הטובות מסוגה באירופה. ובצדק מעדיפים ומספרים. העדות הראשונה על ישראלים המעבירים זה לזה את כתובת המסעדונת מגיעה ל-1990, ומאז הזרם רק הולך וגובר. רוב הסיכויים שבכל רגע נתון יהיו במסעדה 40% ישראלים. למרות שזה נתון שיכול לצמרר את הישראלי בחופשה, שלא רוצה להיות מוקף בישראלים, עזבו אתכם מהסנוביות ולכו לשם.
תעמדו בליידספליין, תלכו לכיוון מרכז העיר על ליידסטראט. אחרי התעלה הראשונה, פרינסנחראכט, תפנו ברחוב הראשון הבא ימינה ומייד תראו מצד שמאל את הכניסה הצנועה של המסעדה. בקשו את התפריט, עברו עליו בתשומת לב, תתלבטו כמה שאתם רוצים, ואז תזמינו צלעות מעושנות.

יש שם מנות ראשונות מצוינות, אבל אלא אם אתם בממדים של עומרי שרון, ראוי שתוותרו עליהן. המנות העיקריות, שמחיריהן נעים בין 12 ל-17 יורו, יכולות להספיק לכם עד הערב הבא. יש צלעות כבש, יש אנטריקוט עגל די מדהים, יש נקניקיות צ'וריסו, יש ספייר ריבס ויש את מה שאתם תזמינו – מנת הצלעות שכתוב לפניה "Gerukte", כלומר מעושן. ליד זה אפשר תפוחי אדמה מטוגנים, או אחד אפוי, וסלט. באמת שחוץ מכוס היינקן, לא צריך יותר כלום, ואותה ישמחו למזוג לכם.
שלושה נתחים גדולים של צלעות, עם סך כולל של 12 צלעות בשרניות, שמנמנות, שציפוין פריך ותוכן מגדיר מחדש את המילה נימוח, יונחו לפניכם על צלחת עץ. לצדן יונחו סלט ופנכת רוטב, ועליהן יפוזרו בנדיבות טבעות בצל חי, לבנות וחריפות. מנת הלחם והחמאה תוגש בצד, והכל בכמות שמספקת אפילו שניים, אם צריך. אתם תפרידו את הצלעות, בהתחלה עם סכין ואחר כך ביד, עד כדי כך הן נעתרות לסועד, ותמלמלו בעברית אבל בשקט, כי כולם שם מבינים, שלפעמים, מה לעשות, בני עמנו צודקים.

בשבוע הבא – אנחנו לא מבטיחים עדכון מהשטח, נהיה מן הסתם מבושמים מעט – תיפגש בקפה דה קלוס המועצה המייעצת של שיכורי בלייזר – הווה אומר עבדכם הנאמן והקיפניס האחד והיחיד. אחרי שנגמור להריץ דאחקות על הפועל חיפה – האומלל, כידוע, אוהד את קבוצת המיעוטים הזו – נוריד איזה שלוש ארבע מניפות צלעות כאלה כל אחד. ואחר כך – אלוהים גדול. ולמה אנחנו מספרים לכם את זה? כדי שתקנאו. ואחרי שתקנאו, תקנו כרטיס ותלכו גם. בשר זה רצח, ובדה-קלוס יודעים לתת לו את הכבוד הראוי.

Café de Klos, Kerkstraat 41, Tel: 625 3730
פתוח: 17:00 – 23:00 (תגיעו מוקדם אחרת תחכו 40 דקות בתור), חשמלית , 1,2,5 . לא מקבלים הזמנות, לא מקבלים כרטיסי אשראי