כך תישמע חכם - אנטרופיה
    

או: שוב בלגנת את כל הבית, יא בהמה?
אנטרופיה - כאוס, אי סדר, תוהו ובוהו. בתרמודינמיקה הוא קשור למעבר חום, ובמכאניקה הוא מהווה מדד לאי סדר במערכת מסוימת. ובשני המקרים הוא קשור ל"חוק השני של התרמודינמיקה", הקובע כי סך כל האנטרופיה במערכת סגורה לא יכולה לרדת.

עד כאן ההגדרה ה"יבשה". למעשה, רעיון האנטרופיה מדבר קודם כל על כך שיש "סדר" ו"אי סדר" ביקום, והכוונה היא לכל מערכת ביקום, החל מגוף האדם וכלה במערכות הכוכבים. הפיתוח של אותו רעיון אומר כי כל המערכות הללו נעות מכיוון ה"סדר" לכיוון של "אי סדר", ומה שבעיקר חשוב לך לדעת זה שהמאמץ הנדרש על מנת להחזיק או להפוך מערכת ל"מסודרת" יותר, יהיה גבוה פי כמה וכמה מהמאמץ שנדרש על מנת לעשות בלגן (אי-סדר) באותה מערכת.

דבר חשוב נוסף הוא שלגופים / מוסדות יש נטייה טבעית להיות פחות מאורגנים ומסודרים ויותר בלתי מסודרים ובלתי מאורגנים. במקרים רבים, המשמעות היא שמערכות עובדות בכיוון ישר ובלתי הפיך, מה שאומר שאת ההמבורגר שלך יהיה בלתי אפשרי להחזיר למצב של פרה. אז בפעם הבאה שהיא צועקת עליך שהבלגן בבית בלתי נסבל, הושב אותה בנחת, הרצה לה על אנטרופיה ומייד אחר כך תדגים עליה את תנוחת ה"דוגי" – גם היא בלתי הפיכה. בהצלחה!