כך תישמע חכם: הקומדיה האלוהית
    

או: אתה באמת בטוח שאתה רוצה להתפשט באור מלא?
"הקומדיה האלוהית" נכתבה ע"י דנטה אליגיירי בין השנים 1265 ועד מותו בשנת 1321. היצירה נחשבת לאפוס הגדול ביותר בספרות האיטלקית (אחרי "פינוקיו" כמובן). הקומדיה האלוהית מחולקת ל- 3 חלקים: גיהינום, כור ההיתוך, וגן העדן, ומספרת בגוף ראשון את מסעו של דנטה בין שלושת ה"ממלכות".

במסעו מונחה דנטה בתחילה על ידי המשורר הרומאי וירגיליוס. ולאחר מכן ע"י ביאטריס ה יפה – שהיוותה את האידיאל של דנטה לגבי אישה יפה.

הפואמה מתחילה כשדנטה הולך לאיבוד בגיהינום ומותקף על ידי כוחות השחור. הוא מוצא את וירגיליוס, והם יוצאים יחד לסיור בכל תשעת המעגלים של הגיהינום, עד למרכזי בו יושב השטן ומקבל מכות מהחותנת שלי. בקיצור, לא משהו שלא ראיתם בכל פרקי הסדרה "הלב".

לאחר מכן מגיעים השניים להר בו שוכן "כור ההיתוך". זהו המקום אליו מגיעים כל אלה שלא היו גברים מספיק, אלה שחטאו אבל בקטן, ומחכים להחלטה לאן יגיעו בסופו של דבר: לגיהינום עם כל החבר'ה או לגן העדן עם החמאס. זה המקום להזכיר כי בימי הביניים חשבו כי הגיהינום ממוקם מתחת לירושלים (היום אנחנו מבינים כמה הם טעו, הגיהינום הוא ירושלים).

מכיוון שוירגיליוס לא יכול להמשיך לגן העדן, דנטה פוגש את ביאטריס היפה שמדריכה אותו בין תשע הספירות של גן העדן. מכאן דנטה מתקדם עד למפגש עם אלוהים, אשר מסביר לו מהי האלוהות ומהו הטבע האנושי - ובעיקר למה יש לו חוש הומור מעוות כל כך. הפואמה הייתה, כמובן, מקור לסערה גדולה באיטליה של ימי הביניים. אבל מי אנחנו שנדבר על סערות תרבותיות, כשהשמועה האחרונה אומרת ש"המורדים" יגיעו לישראל בחנוכה.