גיבור מעמד הפועלים
    

קלייב קאסלר לא מזיין את השכל: הוא גבר מהדור הישן. כזה שאוהב להציל אוניות טרופות, לשפץ מכוניות ישנות ולהכיר בחורות. והוא גם כותב על זה
אתם יודעים איך זה עם גיבורים אמיתיים והיוצרים שלהם: ג'יימס בונד היה כל מה שיוצרו, איאן פלמינג, לא היה. ג'ק ראיין הוא כל מה שטום קלנסי מכווץ התחת היה רוצה להיות. ודירק פיט, הגיבור של למעלה מ-20 ספרים של קלייב קאסלר, הוא בדיוק מה שקאסלר היה יכול להיות אם הוא היה יותר צעיר. לא אלטר-אגו, אלא Younger-Ego.

ספריו של קאסלר פשוטים מאוד, יעילים מאוד, לא הכי מפתיעים אבל מצליחים להשאיר אתכם ערים עד הסוף הטוב ותמיד משדרים ניחוח של עלילות הרפתקאות וגבורה קלאסיות. דירק פיט, הגיבור, הוא מנהל המבצעים של "הסוכנות לחקר הימים והמצולות", שזה גוף פיקטיבי אמריקני העוסק בצלילה לאוניות טרופות, חיפוש אוצרות והצלה.

איכשהו תמיד יוצא שידידנו פיט נתקל באנשים רעים בתוך ספינה טרופה כלשהי, ואז נאלץ לגייס תושיה ועבר במארינס כדי להביא את הצדק על כנו. בדרך תמיד מעורבים בזה אוצרות היסטוריים עתיקים, קונספירציה היסטורית עתיקה (פעם הוא מצא את גופתו המיובשת של אברהם לינקולן באמצע הסהרה, למשל) ואיזו ארכיאולוגית יפה ומתוקה שמאבדת עשתונותיה מול גבריותו המתפרצת.

בבית יש לו חברה שהיא חברה בקונגרס האמריקני, שמאמינה שמספיק שפעם בכמה זמן המחוקקת תבוא לרדת לעם, ולא תטריח אותו ביותר מדי זיוני שכל של זוגיות. אחרי שזימבר את הרעים הוא חוזר הביתה, להאנגר המטוסים בו הוא גר לבדו, שם הוא מאכסן שלושה מטוסים ישנים (כולל מסרשמידט!) ומעל 100 מכוניות עתיקות ומפוארות המשוחזרות בצורה ראויה להערצה.

לקאסלר עצמו יש רק 85 מכוניות עתיקות משוחזרות ויקרות. אבל זה כי, בכל זאת, גיבור ספרותי יכול לממש איזו פנטזיה. חוץ מזה העמותה שהוא הקים, הקרויה, איכשהו, "הסוכנות לחקר הימים והמצולות", עוסקת בהצלת אוצרות מאוניות טרופות – וכבר הצליחה לחשוף למעלה משלושים אוניות טבועות, חלקן בעלות ערך היסטורי ואחרות שסתם הביאו הרבה כסף.

חוץ מזה הוא חבר באגודת חקר הימים הבריטי, כתב 26 ספרים שרובם היו רבי מכר עולמיים, וספר היסטוריה ימית שהוציא הוכר על ידי המכון הימי של אוניברסיטת ניו-יורק כעבודת דוקטורט, אז עכשיו הפרחח האלגנטי גם קורא לעצמו דוקטור.

מהספרים של קאסלר נעשה עד היום רק סרט אחד ("הרימו את הטיטאניק" – אתם יכולים לנחש סביב מה נסובה העלילה), שנחשב למשהו מחורבן ברמה שהיה יכול לתפקד כתוכנית חג בערוץ 1. מאוכזב מהתוצאות, הסכים קאסלר להעניק זכויות רק לפרויקטים שהוא יאשר את כל מרכיביהם, כולל תסריט, במאי ושחקנים. בימים אלו נמצאה חברת ההפקה שלא יכלה להתעלם מהצלחתו, והסרט "סהרה" עם מתיו מקונוהי בתפקיד דירק פיט ופנלופה קרוז בתפקיד הפרנקינה המתמסרת, נמצא בשלבי צילום אחרונים.