פורטו הביתה, מונקו ולישון
    

ליגת האלופות שוב איתנו, וקיפניס מתחייב שכל עוד היא כאן – הוא לא עושה סקס (בניגוד ליתר חודשי השנה, בהם הוא סתם נמנע מזה)
למשחקים של מכבי תל-אביב במפעל היוקרתי ביותר של הכדורגל האירופי נגיע במהדורה הבאה, שתעלה ממש לקראת המפגש מול ביירן מינכן. אלא שהחשש הוא שהפעם, ממש כמו במקרה הקודם שבו התנסתה מכבי חיפה בחוויה, עלולה "הנקודה הישראלית" להאפיל על המוצר הספורטיבי המשובח ביותר שיש לשידורי הספורט בטלוויזיה. עזבו אותכם מהיורו, הניחו למונדיאל, שכחו מהאולימפיאדה: ליגת האלופות היא הדבר האמיתי.

אני מודה בפה-מלא כי נכנעתי לכוח והיוהרה שמאחורי המפעל: היו זמנים שגם אני נהגתי לקטר כי "במשחק ליגה שניה באנגליה יש יותר כדורגל אמיתי מבליגת-האלופות". אלא מה, מתברר כי לא כל מה שנגוע בכסף גדול הוא בהכרח רע. או, במילים אחרות: אם מדובר כאן בנצחון החומר על הרוח, אנחנו אומרים - איזה יופי של חומר.

קבוצות הצמרת הגדולות של אירופה איבדו כבר מזמן עניין בליגה המקומית: למי משנה מי תזכה באליפות, אם גם הקבוצות שסיימו במקום השלישי (ולפעמים אפילו הרביעי) בליגות הבכירות של אירופה יכולות לזכות בליגת האלופות? תנו לנו מנצ'סטר יונייטד נגד ביירן מינכן, ברצלונה נגד ארסנל, ריאל מדריד נגד מילאן - ואנחנו מבטיחים להתנזר מסקס במשך כל החורף.

הוסיפו לכך את אולפן ליגת-האלופות המעולה של ערוץ הספורט, פשוט בית ספר לטלוויזיה אפילו בהשוואה למשדרי ספורט מחו"ל, וקיבלתם את הסיבה הטובה ביותר להמצאת הטלוויזיה. מה נאמר ומה נגיד על מודי בראון? שהאיש מצחיק אותנו בטירוף? שהשלוכיות הנון-שלנטית שלו מראה בדיוק איך גבר צריך להתבגר? שהחולצות המוזרות שלו והסוודרים בחורף מתחרים בביזאריות רק עם התסרוקת (או עם העובדה שהוא אוהד הפועל חיפה)? או שלידו אפילו אלי אוחנה נשמע כמו אקדמאי?

ומה נאמר על אבי מלר, האנגלופיל חסר-התקנה? על שגיא כהן, שמצליח לשעשע גם (ובעיקר) כשהוא מפרש את האירועים בשדה בניגוד מוחלט למהלך המשחק? ואפילו נדב שלנו, היחידי שמצליח להגיד שמות פורטוגזים בלי להתבלבל (אבל בגלל התחזיות שלו הפסדנו הרבה כסף ביורו).

העיקר הוא, כמובן, שתסמונת-יוון שאחזה בצ'מפיונס (ובמונדיאל) עוד קודם ליורו תתמתן מעט. כלומר, אנחנו בעד הפתעות, אבל עד גבול מסויים. במקום מונאקו נגד פורטו, עם כל הכבוד, נקבל הפעם את הקבוצות הגדולות באמת עד לסוף המר. כי אחרי ככלות הכל, מלאו מקררינו בירה, מטבחנו מנצ'ז ובתינו הומים משאגות שמחה: הליגה של האלופות חוזרת, אנחנו חוזרים לספה ומצידנו האישה יכולה לחזור לבית של האמא שלה – או, אם להיות עדינים יותר, לכושלאימא שלה.

אל תדאגו בקשר לנשים: כמו האלרגיה והיתושים, באביב הן ישובו חזרה.