טעם של רקטת וי-2
    

בימי מלחמת העולם נתן המחסור בפחם את אותותיו בטעם הוויסקי שיוצר בסקוטלנד. עכשיו גלנפידיך שחזרו את הארומה המעושנת של הימים הטובים
וותיקי מלחמת העולם השניה בבריטניה מוכנים להשבע על הביוגרפיה של צ'רצ'יל שלגלנפידיך, אחת ממוצרי הדגל של תעשיית הוויסקי הסקוטית, היה טעם שונה בתקופת מלחמת העולם השניה. מעט מעושן יותר. לכאורה, אין שום דבר מפתיע בטעם מעושן בוויסקי – והרי יש לא מעט כאלה. אלא שבמקרה של "גלנפידיך", אי-אפשר היה שלא להתפלא: גלנפידיך מיוצר על-ידי חברת "וויליאם גרנטס ובניו" באיזור הספיי-סייד של סקוטלנד, בעוד שהוויסקים בעלי הארומה והטעם המעושנים אופייניים יותר לאזור האי איילה.

תחקיר מאוחר העלה כי בתקופת המלחמה, בשל המחסור בפחם, הוסיפו במבשלה יותר כבול לתהליך הבעירה – מה שגרם לטעם המעושן. כדי לשחזר את הטעם המיוחד, בקבקו "גלנפידיך" את ה "קוארן רזרב", לא לפני ש"שכחו" אותו למשהו כמו 12 שנים בחביות של שרי ושל עץ אלון. התוצאה: וויסקי מדהים, חלק ומרשים, בעל ארומה מצוינת של עישון. וויסקי שצריך לשתות לפי כל כללי הטקס: לרחרח מעט, להרגיש את הטעמים, "לפתוח" עם מעט מים מינרלים ולשתות בהנאה, רצוי עם סיגר שמן וטוב. התענוג, אגב, אינו זול: 365 ש"ח יעלה לכם בארץ הקודש בקבוק של "גלנפידיך קוארן רזרב". אבל מאחר שממילא תוציאו, במוקדם או במאוחר, את הכסף הזה על שטויות, עדיף שתשקיעו אותו בדבר האמיתי.