יאסו אתונה
    

עם סיום האולימפיאדה, מוצא קיפניס את הסיבות להצלחתה: ים תיכוניות שלא מתביישת בעצמה וים כוסיות שיכורות בלבוש מינימלי
הדברים הללו נכתבים ביום שבו ננעלים המשחקים האולימפיים באתונה. היתה לי את הזכות הגדולה (כל הפרטים בגיליון "בלייזר" הקרוב) להיות נוכח בבירה היוונית בעת המשחקים האולימפיים, ולראות מקרוב איך פועל המנגנון הענק שהרימו היוונים כדי לתפעל את האירוע הבלתי-נתפס בגודלו הזה. אתונה היא עיר מרתקת וסקסית להחריד בעיני גם בימים כתיקונם. אבל בזמן המשחקים האולימפיים, היא התעלתה אפילו מעל לשמחת-החיים הנדירה במקומות אחרים והשגרתית שלה.

אין דרך שלא תגרום לי להשמע חזיר שוביניסט בבואי לתאר את השמחה האולימפית, אבל תודה לאל שאנחנו ב "בלייזר": ובכן, ביטויה הנעלה ביותר של "הרוח האולימפית" הוא אלפי הכוסיות עוצרות-הנשימה שמסתובבות בימים אלה ברחובות אתונה, ורק מחפשות מישהו שיעניק להן מדליה. הולנדיות, שבדיות, אוסטרליות, אוקראיניות, צ'כיות, פולניות, ברזילאיות ואפילו מקומיות – ששברו כבר מזמן את הסטיגמה על השפם – מתהלכות בלבוש מינימלי בגלל החום הכבד. והחום הכבד גורם להן לנהוג בתבונה ולשתות הרבה בצימאון שאינו יודע שובע – בעיקר היינקן מהחבית.

הייונים שיחקו אותה בענק: כשזכו ביורו האחרון, החמצנו פנים וזעקנו "בונקר" (כאילו שההופעה היחידה שלנו, בגביע העולם 1970, לא היתה תולדה של בונקר שלידו זה של היטלר נראה כמו ציליה על חוף הים). מילא שהגרמנים, האיטלקים, האנגלים או ההולנדים זוכים, ניחא, הרי לעולם לא נחשוב את עצמנו לשווים אליהם ברמה. אפילו על הדנים או הצ'כים היינו מוכנים להתפשר. אבל היצורים הישראלים כל-כך האלה, עם השערות על הגוף, הקולניות והקרחת, שמעשנים בכל מקום ומורידים שווארמות עם צאזיקי במקום טחינה?

אז זהו, חברים - שכן: הים-תיכוניים האלה הצליחו להרים את הפרויקט הגדול ביותר של העולם המערבי, מבלי לוותר על ההתנהלות הים-תיכונית שהדביקה את כל באי האולימפיאדה: אני מקווה שראיתם את גל פרידמן השיכור מקפץ יחד עם מתחרהו היווני לבריכת מי-אפסים במסיבת הנצחון השמחה שלו. או את לי קורזיץ, שכאשר מקלפים מעליה את הציפיות למדליה נשארת רק כוסית חמודה עם בקבוק בירה ביד ופירסינג בגבה. זו שמחה אולימפית שלא היתה יכולה להתרחש אלא באתונה. אז איך זה שהם כן ואנחנו לא? שאלה טובה: אולי זה רק שבעוד שהם היו ונשארו ים-תיכוניים מבלי להתנצל, היינו אנחנו עסוקים ברדיפה אחרי המערב – עד שגילינו שאנחנו אפילו לא ים-תיכוניים, מכסימום ערבים.