לאוושת המזגן והעורקים הנסתמים
    

כדי להביא מזל, נסענו לפני המשחק של מכבי חיפה מול רוזנבורג לאכול ב"מעיין הבירה" בחיפה. בניגוד לקבוצה, אנו החזקנו מעמד עד השריקה
לאחרונה הוכנס עוד פריט לתפריט של מסעדת "מעיין הבירה" בחיפה, מסעדה ותיקה ושמרנית במובן הכי טעים של המילה. ארנבת, לא פחות. טיב טעם, ישתבח שמם, התחילו להביא. זה כמו להכניס תיקון נוסף לחוקת ארה"ב – לא בלתי אפשרי, אבל גם לא קורה כל יום. ראינו את הארנבת כשהובילו אותה לשולחן של שני חיילים שישבו לידנו. אבל אנחנו באנו לשם בשם האוכל המסורתי.

בטח שמעתם על מסעדת "מעיין הבירה" בשוק הטורקי בחיפה. ובצדק. בעולם מתפרק מערכיו, כאשר מסעדות הן עניין יותר אופנתי מאשר קולינרי, מוסדות ותיקים כמו "מעיין הבירה" זוהרים כיהלומים. אז אנחנו לא באנו לאכול ארנבות. אנחנו באנו לשתות בירה ולאכול כבד קצוץ וקוסטיצה, לקראת המשחק בו נזיין את רוזנבורג ונעלה לליגת האלופות, מקומה הטבעי של מכבי חיפה (אנחנו עדיין מחכים למשחק).
התיישבנו בחדר הפנימי, לאוושת המזגן והעורקים הנסתמים והולכים. הכבד הקצוץ עתיר הבצל היה פתיחה הולמת, עם זוג כוסות בירה מהחבית (כיום מחזיק המקום 16, קראתם נכון, שש עשרה, סוגים שונים של בירה). ואז, לקראת מנות הבשר, הגיע גם השום הכתוש. בואו נאמר שהשום הזה הוא לשום שאתם מכירים כמו ההבדל בין סלט לבין אוכל אמיתי. שום חורש רע, חום אפרפר, עברייני באופיו וחריף יותר מכל דבר שאי פעם ניסיתם. נאמר בעדינות – כבר יומיים אחרי זה, ועדיין ציפורים נופלות מתות מהשמיים כשבורח לנו גיהוק.
על הקוסטיצה של מעין הבירה כבר נכתבו בלדות (לא כולל קיפניס, שהשווה את אכילתה לתחושה שנשים מקבלות כשיורדים להן). זהו, כנראה, נתח הבשר הרך ביותר בישראל: נתח של צלעות חזיר שהושרה ארבע שעות במרינדה ואז בילה בתנור. אפשר לחתוך, אם משתדלים, גם את העצמות עם המזלג. עזבו בלדות – ישבנו שם ונזכרנו בכתבה מופלאה של ארי פולמן על ימי הקוסטיצה שלו, על איך היה בורח בחופשות מהצבא ואוכל קוסטיצה ואז את האוכל של אמא. מאחר ובעל הבית ישב לידנו, עם אדם מבוגר ומסביר פנים שהסביר לנו מה חסר ב"בלייזר" מבחינת הטיפול בתכנים של המכוניות, הבחורות והאלכוהול, תהינו אצלו אם הוא זוכר את הכתבה – שלא היתה תלויה שם על הקיר בינות ליתר התשבחות לאורך השנים.
"באיזה עיתון זה היה"?
"העיר".
"העיר?".
"כן. זה עיתון בתל אביב".
סוכן הביטוח החביב מתערב: "נו, בטח, יש בתל אביב כזה עיתון. ראיתי פעם".
"אה, נכון, יש כזה עיתון. לא זוכר את הכתבה".

עכשיו אתם מבינים?

מעיין הבירה, רח' נתנזון 4 חיפה, טלפון 04-8623193, פתוח כל יום עד חמש, שלישי עד חצות.