סופר שאתה צריך לקרוא: ריצ'ארד סטארק
    

שירת הפשע הלא מתנצל
"כשהטלפון צלצל פארקר בדיוק היה במוסך והרג מישהו". כך מתחיל הספר "חזית הירי" של ריצ'ארד סטארק, אחד מסדרה ארוכה של ספרים על גיבורו העבריין פארקר. נדמה שכבר מהמשפט הזה אפשר להבין שסטארק לא בא לשחק, להתיפיף או למרוח את הזמן. גם הגיבור שלו לא מאמין בלדבר יותר מדי כשאפשר לקחת.

ריצ'ארד סטארק הוא שם העט של הסופר והתסריטאי דונאלד ווסטלייק, שהיה מועמד לאוסקר על תסריטו ל"הנוכלים" עם אנג'ליקה יוסטון. ווסטליק נולד בניו יורק בשנות השלושים, ואחרי שירות בחיל האוויר האמריקני החל לכתוב בשנות השישים. הוא נוהג לפרסם תחת שמו ותחת אין ספור פסבדונים.

סדרת הספרים על פארקר, ספרים ציניים ובעלי הומור יבש, פעולה מהירה והפתעות עלילתיות, נחשבת לאחת הטובות בספרות המתח בסגנון פילם נואר וזכתה להצלחה גדולה כמעט בכל מקום בו פורסמה. פארקר לא מתיישר בהתאם להגדרות שאנו מותנים אליהן, של גיבור או אנטי גיבור. אפשר אולי להגדיר אותו רק כא-גיבור (non-hero). הוא אומנם גנב ורוצח, אבל הוא מערים על הרשויות בחן כובש ומחוספס. הוא קשוח, יעשה הכל להשיג את מה שהוא רוצה ודואג רק לעצמו. בקיצור – גבר.

מקסים, שנון, אגואיסט ופרובוקטיבי - זה מה שהפך את פארקר וסדרת הספרים עליו לכה כובשת. בעברית התפרסמו רק שלושה מתוך עשרים ואחת ספרי הסדרה, ("יום פקודה", "חזית הירי" ו"אש חזיתית") ואיך שאתם מסיימים לקרוא את האייטם הזה אתם גולשים לאחת מחנויות הספרים ברשת וקונים לפחות אחד מהם. ואז דורשים מההוצאות שיתרגמו עוד.