המשקה של המינגווי
    

למוחיטו הקובני יש כללים מדויקים, אבל אותנו זה לא ממש מעניין. אז הנה מתכון מנצח, אחת ולתמיד, למשקה שיביא את הסתיו
עוד מעט ייגמר אוגוסט ויבואו החמסינים הראשונים. לקראת חילופי העונות האוויר לא זז, הזיעה מטפטפת מכל נקב בגוף – ובעוד שאת זה אפשר לצנן בעזרת המזגן, הרי שאת הנשמה אפשר לצנן רק מבפנים. ורצוי, כמובן, בעזרת קוקטייל קיצי קר.

המלצת המדור הפעם אינה חד-משמעית, והיא מותנה בכך שתקפידו על הכללים הבאים: הרבה קרח, הרבה סוכר, הרבה אלכוהול והרבה לימון או ליים. הוראות ההכנה פשוטות למדי: ממלאים כד או קערה עד שלושת רבעי גובהם בקוביות קרח. מוסיפים מי-סוכר (מוכנים או כמה כפות סוכר שהומסו מבעוד-מועד במים חמים), חותכים לימון לפלחים ומשליכים פנימה, מוסיפים מיץ לימון, ליים או אשכולית - ובלבד שיהיה חמצמץ.

עכשיו בוחרים באלכוהול הלבן החביב עליכם: חובבי הקפיריניה ימזגו פנימה וודקה וקשאסה, חובבי המוחיטו יוסיפו רום וימעכו קלות את הלימון בתוספת עלי נענע, חובבי האניס יוסיפו פנימה אוזו או עראק (ואז ניתן להחליף את הלימון במיץ מאשכולית אדומה) וגם חובבי הוודקה רשאים לשפוך פנימה עד-לא-ידע.

הרעיון פשוט: קוביות הקרח (ומומלץ מראש להצטייד בהרבה) מקפיאות את בלוטות הטעם, מטשטשות את טעם האלכוהול ומצננות את הגוף והסוכר. כל זה מעלים את טעמי הלוואי של האלכוהול – במיוחד עבור מי שאינם נמנים על חובבי הז'אנר. ביחד, בנוסף על רעננות הלימון והנענע, תקבלו קוקטייל קיצי שילגם בכמויות מסחריות על ידי כל מי שבסביבה. והעיקר: עד שתתפכחו כבר יהיה סתיו.