תביא שלוק מהכבול
    

כבול היא האדמה העשירה בחבלי הארץ בהם עושים וויסקי (רמז: לא הנגב). שלחנו את גדי שמשון לסדנת שתיה, וזה בערך כל מה שהוא זכר. מצד שני, יש שיטות גרועות יותר לדפוק את הראש
לילנבלום 22 (הכתובת שמורה במערכת) הוא פאב תל אביבי המשמש לרוב למטרות טייק אווי של שותפים ללילה. למרות ההצלחה גם בקרב המגזר שיסתפק ברד-בול-וודקה, הרי שהבעלים, עופר קורן, מוותיקי הברמנים של תל אביב ומחבר מדריכי קוקטיילים, לא הסתפק רק בפרנסה, והחליט לעשות משהו לטובת הנשמה.

מזה מספר שבועות מתקיימות במקום בימי שישי אחה"צ סדנאות לטעימת ולהכרת יינות ומשקאות אלכוהוליים אחרים. אנו הצטרפנו, כמובן, לסדנה שנושאה "הוויסקי – קווים לדמותו".

המרצה (אם ראוי לקרוא בשם כה מהוגן לבחורה שעומדת מול חבורת גברים שתויים ומוזגת להם עוד ועוד דרינקים) ומנהלת הסדנאות היא סשה קוקלין, עיתונאית ומדריכת אלכוהול בכירה וותיקה. הידע של קוקלין יכול להספיק לקורס אקדמי, אבל היא מצידה מגיעה לתחום המשקאות מהצד שלנו – כלומר, למדנו כמה דברים חשובים, אבל אף אחד לא עשה לנו בחינות איזה מונחים פלצניים (הידעתם שיש ביטוי הקרוי "ניחוח של כלב רטוב" כדי לתאר ויסקי?) הצלחנו לזכור מכל הסדנה הזו (היה משהו על כלב רטוב).

פשוט מזגו לנו מבקבוק אחר בקבוק של ויסקי, האחד יותר טוב ממשנהו, ודיברו על כל אחד מהם מספיק עד שהרגשנו מספיק מיודעים – ואז עברנו לויסקי הבא. כמו עם זונות, אומרים שאחרי הכוסית הרביעית קשה להבחין בהבדלים – אבל עשינו את מרב המאמצים.

בין המשקאות שסשה הציעה לנו מצאנו את הגלנפידיך החדש, Glenfiddich Caoran , המגיע בבקבוק כסוף, עם הבטחות ליישון בן 12 שנה וניחוח ענברי – שהיה טעים אבל לא השאיר אחריו שום רצון לעוד; ויסקי של גרנטס שיושן בחביות בירה – Grants Ale Finish (עוד פיתוח של החברה שהוציאה את חתן פרס בלייזר לוויסקי האחרון – Grants Sherry Finish). וויסקי טעים שיש לו ניחוח מרענן של כוסית גינס. כמה ברבנים, כמה ויסקי טנסי, עוד כמה אירים וגם את Dufftown Glenlivet 21 Year Old Malt 58.4% Reserve – בקבוק נדיר מאוד של וויסקי שיוצר בעבר ב מזקקה קטנה בתוך המזקקה של גלנליווט – שטעמו הדגים בבירור, גם כשהיינו כבר די שיכורים, לאילו מדרגות של מורכבות בטעמים ויסקי יכול להגיע.

רוב הסדנאות שיהיו בהמשך יוקדשו ליין ומשקאות מתכופפים דומים, אבל כמה מהסדנאות העתידיות מאוד מסקרנות: סדנה מיוחדת לוויסקי מאלט, סדנה לקוניאק, סדנה לוודקה - ואחת שנראית לנו מומלצת במיוחד, סדנה המוקדשת לכל המשקאות שהמינגווי אהב. פרטים בטל' 065-342984 או ב-zinfana@yahoo.com.